Dzīvot savā mājā – cilvēku vairākuma sapnis. Kādu mēs redzam savu māju? Atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama – mēs visi gribam dzīvot siltā, komfortā, drošā un skaistā mājā, turklāt maksimāli ekonomiskā un, pēc iespējas, ilgāk. Tātad mūsu mājoklim ir jābūt ekoloģiski tīram. Būtu labi, lai šī māja pēc jums pārietu mantojumā jūsu bērniem un mazbērniem. Atradīsies arī tie, kas iebildīs: „Negadās viss un uzreiz! Nav iespējams savienot visas šīs īpašības vienā mājā!”. Ticiet mums – gan gadās, gan arī ir iespējams!

Uz tā rēķina tiek sasniegts komforts un ekonomiskums, vai kāpēc VELOX tas ir forši?

Ēku pamatīpašības no VELOX – patērētājam:

Siltumtehnika (siltumizolācija, siltumietilpība, tvaika vadītspēja)

Liels ekspertu skaits pierādīja, ka visprasmīgākais risinājums dzīvojamo ēku ārējām sienām ir daudzslāņainā siena no siltināšanas ārējā slāņa un iekšējā smagā, aukstā, nesošā akmens materiāla.

Biezā siltinātāja savienošana ārējā nožogojošā konstrukcijā no efektīgā stabilizētā putu polistirola ar grafīta pievienošanu, kas ir aizsargāts ar VELOX plāksni un siltumietilpīgu betona konstrukciju no iekšējās puses, pretī stāv jebkuras ārējās temperatūras ietekmei un saglabā pastāvīgu labvēlīgu temperatūru. Telpā: ziemā ir silti, vasarā ir vēsi. VELOX plāksne no ārējās puses aizsargā siltinātāju no visām ārējām iedarbībām (saulesstariem, uguns, mehāniskām iedarbībām, pelējuma, grauzēju iekļūšanas u. tml.).

Pašlaik mazs cilvēku skaits pievērš uzmanību tādai kvalitātei, kā siltumietilpība. Bet tā taču ir vissvarīgākā īpašība, kas ietekmē dzīvošanas komfortu un mājas ekspluatācijas vērtību. Tā kā sienas iekšējā daļa sastāv no betona, konstrukcijai piemīt teicama siltumenerģija. Pamatkonstrukcijas temperatūra atšķiras no istabas temperatūras tikai par dažiem grādiem. Tādējādi diezgan ilgs laiks ir nepieciešams ziemā atdzesēšanai, bet vasarā gaisa sasildīšanai telpas iekšienē. Tas būtiski samazina izmaksas temperatūras uzturēšanai ēkas iekšpusē, tā kā sienas betona kodols atgriež atpakaļ siltumu telpas iekšienē, kad apkure ir izslēgta. Arī ir zināms, ka, jo ilgāks ir atdzesēšanas un sasildīšanas laiks, jo labāk ir nodrošināti dzīvošanas apstākļi un komforta izjūta.

Vēl viena VELOX būvniecības sistēmas īpatnība ir tā, ka rasas punkts atrodas siltinātāja no putu polistirola ķermenī, iekšējā nožogojošā konstrukcijā, kas nelaiž cauri mitrumu. Pateicoties šai īpašībai, betona kodols vienmēr paliek sauss, un tam ir pozitīva temperatūra. Tas būtiski palielina mājas dzīves ilgumu un neizjauc mitruma dabisko līmeni telpā, kas ir tik nepieciešams komforta atmosfēras radīšanai mājā. Tādējādi ir atrisināta tautā tā dēvētās
„sienu elpošanas” problēma, kas ir aktuāla sienām no viendabīga materiāla.

Risinājums VELOX mājas ārējām sienām:

Pasīvā māja, zemas enerģijas māja

Skaņas izolācija

Labi dzīves apstākļi un komforta izjūta arī tiek nodrošināti ar VELOX būvniecības sistēmas skaņas izolācijas raksturojumiem, kas aizsargā iedzīvotājus gan no ielas trokšņa, gan no triecienu trokšņa ēkas iekšpusē. Monolītā būvniecība VELOX nenoņemamos veidņos pilnīgi izpilda ēku prettrokšņa aizsardzības normatīvos izteiktās prasības, VELOX plākšņu betona kodola un elastīgo īpašību dēļ, kuriem ir attīstīta poraina virsma. Mājā no VELOX jums netraucēs ne ielas troksnis, ne skaņas kaimiņu istabās vai stāvos.

Ārējas sienas
WS 35/betons 150/WS 35
Gaisa trokšņa izolācijas indekss ir Pg 51 dB

Iekšējas nesošas sienas
WS 35/betons 150/WS 35
Gaisa trokšņa izolācijas indekss ir Pg 57 dB

Iekšējas starpsienas
WS 50/WS 50
Gaisa trokšņa izolācijas indekss ir Pg 39 dB

Ugunsdrošība

Pēc ugunsdrošības klasifikācijas, VELOX plāksnes ir nedegošs (A2 klase), neuzliesmojošs (d0) būvmateriāls, ar mazu dūmus radošu spēju (s1).

Ugunsdzēšanas izmēģinājumi parādīja VELOX cementa skaidu plākšņu paaugstinātos ugunsdrošības raksturojumus. Bet savienojumā ar nesošo betona konstrukciju sanāk ļoti labi rādītāji.

Izmēģinājumi parādīja, ka ārējās sienas ar 370 mm biezumu, ar efektīgo siltinātāju putu polistirolu, iekšējās sienas ar 220 mm biezumu un VELOX šķautņainais monolītais pārsegums ar 270 mm biezumu iztur 1500 grādu temperatūras iedarbību vairāk par divām stundām, neizmainot savas konstruktīvās nesošās spējas.

Ekoloģija

Dabisko materiālu izmantošana un tīrā ekosistēma ir veselo, un tātad, patīkamo un ērto dzīvošanas apstākļu garantija.
Mājas, kuras ir uzbūvētas pēc VELOX tehnoloģijas, ir ekoloģiski tīras, drošas un pilnīgi apmierina komfortabla mājokļa principus.

Ekoloģijas galvenie principi tiek ievēroti, jau ražojot VELOX būvniecības sistēmas bāzes elementu – cementa skaidu plāksnes. Ražošanas tehnoloģija balstās uz dabisko materiālu (koks un cements) izmantošanu, enerģētiski nav prasīga, bez atkritumiem, nerada izmetumus vai apkārtējai videi bīstamos atkritumus.
VELOX cementa skaidu plāksnes ir absolūti drošas, jo nesatur toksiskās un kancerogēnās vielas. Tāpēc mājas no VELOX cementa skaidu plāksnēm savieno visas akmens un koka priekšrocības.

Kas attiecas uz siltinātāju... Pats par sevi putu polistirols ir nekaitīgs un kaitēt cilvēka veselībai var tikai tā sairšanas produkti. VELOX būvniecības sistēmā putu polistirols ir absolūti inerts un ir aizsargāts no sairšanas, jo ārējās plāksnes pilnīgi izolē to no jebkurām ārējām iedarbībām. Pat, ja kādu iemeslu dēļ mēs neņemsim vērā siltinātāja aizsardzību, tā ietekmi uz ēkas apkārtējo vidi izslēdz monolīts cementa karkass.

Statika

VELOX konstrukcijas augstās nesošās īpašības apstiprināja liels augstceltņu būvniecības piemēru skaits, pēc šīs sistēmas. Tika noteikts, ka sienas, kuras ir izpildītas no VELOX, augstā elastīguma un atsperīguma īpašību dēļ, bija ar sevišķi augstu seismoizturību. VELOX sienas iztur ievērojamās horizontālās slodzes un nobīdes, kas rodas zemestrīču laikā.

VELOX būvniecības sistēma ideāli der teritorijām ar salikto grunti, pateicoties savam monolīta betona karkasam, kas garantē ēkas korpusa struktūras veselumu fundamentālās pamatnes bojāšanas gadījumā (grunts paskalojums, ieliekšanās u. tml.).

Un applūdinātos reģionos VELOX sistēma ir optimālais variants ēku un būvju celšanai. Atšķirībā no citām būvēšanas tehnoloģijām, izmēģinot plūdus, ēka netiek pakļauta zināmiem zaudējumiem.

Tāpat arī svarīga īpašība – tās ir izturīgas sienas, uz kurām var nostiprināt visu, ko vēlas. Sienā var iesist naglas vieglo dekora elementu piestiprināšanai vai nostiprināt smagas konstrukcijas, izurbjot sienu līdz betona kodolam.

Ilgmūžība

Mājas kalpošanas laikam ir liela nozīme, kad Jūs būvējat to sev. Un hipotēkas izmantošanas gadījumā, būvējot, pēc aizņēmuma izmaksas pabeigšanas arī ir svarīgi, lai jūsu nekustamais īpašums nepazaudētu vērtību.

VELOX sistēmas konstrukcijas pamats ir cementa kodols. Kā zināms, betons, kā konjaks, jo ilgāk stāv, jo kļūst izturīgāks. Betona māju kalpošanas laiks sākas no 100 gadiem. Mājas, kuras ir uzbūvētas pēc VELOX tehnoloģijas, ir ļoti vienkāršas, un ilgu laiku pēc uzbūvēšanas neliks jums aizdomāties par remontu. VELOX tehnoloģija tiek pielietota kopš 1956. gada, un līdz šim laikam nevienai ēkai, kas tika uzbūvēta vairāk kā pusgadsimta vēstures laikā, kapitālremonts nav vajadzīgs. Padomājiet par savu un jūsu bērnu un mazbērnu nākotni!